Займаємося підготовкою парашутистів з 1965 року
Стрибки з парашутом
Здійснити перший самостійний або тандем-стрибок з парашутом в Чернігівському АТСК «Прогрес»
Інформація:
Сезон 2021 завершено! Чекаємо вас в наступних сезонах!
Ціна першого стрибка в сезоні 1500 гривень.

Відео-фотозйомка викидання безкоштовно.

Не забувайте про попутний транспорт.
~
Тепер, коли стрибки з парашутом стали доступними усім, навіть звільненим від фізичного виховання у школі, стало важко вибрати, де ж все-таки здійснити його або по-вашому - СТРИБНУТИ?
Їдьте до нас!
1 година

займає шлях від Києва особистим чи громадським транспортом
1 день

на підготовку з теоретичними та практичними заняттями
1 стрибок

здійснюється в той самий день за наявності сприятливих погодних умов

Сергій Колесник
Парашутист-інструктор
Телефон :
+38 (050) 55 99 432

Електронна пошта:
skok@ua.fm
YouTube канал про тих і для тих, хто скоїв вчинок - зробив стрибок самостійно. Хроніка парашутної ланки чернігівського АтСК.
Як дістатися — докладний опис маршруту

ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?
Все що вам треба знати
ДЕ?
Чернігівський авіаційно-технічний спортивний клуб (АтСК) ім. Двічі Героя Радянського Союзу Лавриненкова Володимира Дмитровича, ТСО України, займаємося підготовкою парашутистів з 1965 року.
КОЛИ?
Кожну суботу і неділю, з відкриття до закриття сезону. Реєстрація бажаючих на аеродромі з 9:00 до 11:00. Ніякого попереднього запису - парашутів на всіх вистачає. Щоби не поцілувати пропелер або хвіст літакові і, не виконавши стрибок, повернутися додому, завжди намагайтеся уточнити, чи льотна погода і чи немає заборони на польоти.
Необхідні вам метеоумови — це відсутність низької суцільної хмарності і швидкість вітру до 5 метрів в секунду. Дощ та інші опади іноді не заважають. А ще простіше, не раніше 7:40 стрибкового дня, телефонуйте 050 55 99 432, і вам дадуть три варіанти вичерпних відповідей:
1. Працюємо, приїжджайте!
2. Відбій, гуляйте!
3. Може стрибнемо, може ні! Метео ...

ЯК?
Для початку, ви зареєструєтеся, заплатите за стрибок, пройдете на місці медичний огляд. Затим, залежно від кількості бажаючих, вас розподіляють на групи (колективи не розриваються) і починають проводити передстрибкову підготовку. По її закінченню, ті, кого допустили до стрибків, слідують на стартовий майданчик, де на них вдягають парашутне оснащення, і їм залишається тільки завантажитися у Літальний апарат (ЛА) і, власне, здійснити стрибок. Звичайно, ви можете сховатися в туалеті і не піти на вдягання, а потім повернути свої гроші, але якщо ви увійшли до літака, то вийти звідти можна тільки під куполом парашута, і це не жарт.
СКІЛЬКИ ЦЕ КОШТУЄ?
З 18.05.2019 року, по сьогоднішній день - перший в сезоні, самостійний, стрибок з парашутом з висоти 800 метрів коштує 1500 гривень. Не вірте конкурентам, стрибків для початківців з висотою 900 і 1000 метрів не буває. Це маркетинговий трюк!

Передстрибкова підготовка та фото-відеозйомка початківців - безкоштовні. Кожний наступний стрибок у сезоні, з такої ж висоти, коштує 1200 грн. При цьому, ви повинні мати при собі документ, що підтверджує стрибки в нас у поточному сезоні.

Але знайте, якщо ви «спіймаєте ґаву», то вам доведеться компенсувати 150 гривень за складання запасного парашуту, якщо ви збудете відключити на ньому прилад, що страхує (під час інструктажу ви навчитеся це робити) та / або 500 гривень, за загублене витяжне кільце основного парашуту.

Коли у вас за плечами буде відповідний досвід (3 стрибки, не важливо, де ви їх виконали), то за наявності довідки ЛЛК (Лікарська Льотна Комісія) ви зможете здійснити стрибки з висоти 1200, 1600, 2200 метрів, в стабілізованому падінні, з затримкою розкриття основного куполу - 10, 20, 30 секунд відповідно. Враження при такому стрибкові важко оцінити за грошовою шкалою, але це коштує 1500, 1700, 1900 гривень відповідно.

Стрибок в тандемі з тандем-майстром (інструктором) коштує 3300 гривень, відеозйомка тандем-стрибку оплачується окремо.

ХТО МОЖЕ СТРИБАТИ?
Той, хто має таке бажання і досягнув віку 16 років. Правда, з певними застереженнями. 16-ти річні повинні бути або з батьками, які підтверджують свою згоду на стрибок свого чада, або мати при собі це саме погодження, але нотаріально завірене. З 18 років, ласкаво просимо самостійно. Вага парашутиста 40-95 кг. Як винятки допускаються і більш важкі, але спортивної, кріпкої статури. Парашут витримає і 200 кг, але приземлятися вам. Крім того, всі проходять медичний огляд. Ніяких довідок про стан здоров'я, або про перебування на обліку у наркологів, психіатрів не потрібно. Однак просимо з похмілля не приїжджати і не приховувати черепно-мозкові травми і недавні травми опорно-рухового апарату.
Усім мати з собою будь-який документ, що посвідчує особу (паспорт, водійські права, студентський квиток, інше).
ТАНДЕМ-СТРИБОК З ІНСТРУКТОРОМ
3 200 метрів

Висота покидання літака
45 секунд

Час вільного падіння
15 хвилин

Час підготовки до стрибку
Тандем-стрибок здійснюється з висоти 3200 м. у вільному падінні до 1200 м., далі парашутування та приземлення за допомогою парашута типу «Крило».

Вам не потрібно проходити багатогодинну наземну підготовку, запам'ятовувати що тягнути, а що не чіпати, стрибати спиною вперед з 2-х метрового трампліну. Вас коротко і ясно, протягом 15 хвилин, поінформують та пояснять всі принади майбутнього, інсценують вихід та приземлення і найближчим бортом у небо.

Того, що тандем-майстер у вас за спиною, ви навіть не відчуєте, поки не приземлитеся з його допомогою. Безпечно та максимум задоволення.

Все це можна увічнити за допомогою повітряної зйомки. За яку, правда, треба доплатити 40 €. Таким чином, якщо тандем-стрибок це для вас, то, щоби не сидіти довго, очікуючи своєї тандем-черги в небо - дзвоніть, домовляйтеся про дату й час, не виключено, що в разі необхідності вас і довезуть до аеродрому.

»
МАРШРУТ
Як до нас дістатися
Громадським або приватним транспортом
Не треба рано вставати на ранковий електропоїзд. Ви без зайвих пересадок доїдете туди попутними машинам і маршруткам. Як вже говорилося, до Чернігова їхати не треба! Найпростіший спосіб – це знайти попутку.Дзвоніть і домовляйтеся про час і місце зустрічі. Якщо ви їдете власним транспортом, то попутно, за гроші, завантажимо Вас. А якщо з попуткою не склалося, їдете до станції метро «Чернігівська», виходите з першого з голови вагону двічі праворуч, і там ви побачите масу маршруток «Київ-Чернігів». Вартість проїзду у них 85 гривень - туди та 50 гривень - назад.

Їхати треба трасою «Е-95», пряма як стріла, траса, по якій колись їздили царські сім'ї, «на води», з Санкт-Петербургу до Одеси. На шляху безліч кафе, авто-заправок, лісів та лісосмуг. Їдете без дачних тягнучок, близько години, до населеного пункту Прогрес, це 85 км від метро. Далі за вказівником «Підлісне 4 км», близько 700 м, потім буде поворот ліворуч та покажчик «Аеродром». Рухаємося ще 300 м., асфальтом вздовж лісосмуги. Це і є дорога до Чернігівського АтСК «Прогрес».

На знак «Цеглина (Кирпич)», увагу не звертайте, заходьте або в'їжджайте без проблем, ви вже на місці..Ви побачите білу довгу будівлю, біля якої розташовані навчальні місця передстрибкової підготовки. Навіть якщо ви заблукали, запитайте у будь-якого місцевого жителя, де аеродром, і вам покажуть. З Києва, нікуди не поспішаючи, без перевищення швидкості можна дістатися за 1 годину. Стоянка.

У навігаторі введіть: Прогрес, Чернігівська область.

Координати Google:
51.118664,31.159201
Показати на Google Maps«
ПЕРЕДСТРИБКОВА ПІДГОТОВКА ТА СТРИБОК
Підготовку з вами проведуть досвідчені інструктори. Передстрибкова підготовка поділяється на наступні етапи:
Тренування у ЛА * (Літальний Апарат)
Завантаження до ЛА, правила поведінки в ЛА, переміщення всередині ЛА, команди та умовні сигнали інструктора.
Тренування по екстракції від ЛА
Прийняття правильної пози, порядок екстракції від ЛА
Тренінг по введенню в дію основного парашуту
Принцип роботи парашута, порядок роботи приладу, що страхує
Тренування з управління парашутом
Прийоми керування круглим куполом, повороти
Тренування дій у особливих випадках
Сходження, приземлення на перешкоди
Тренування з приземлення
Підготовка до приземлення, поза, відпрацювання перекочування
Тренування щодо гасіння та польового збирання куполу
Гасіння куполу за умов вітру, збирання парашуту та складання в сумку перенесення
Екіпірування
Видача, підгонка та вдягання парашутної системи, захисного шолома
Завантаження в ЛА
Після стартового огляду, в порядку черги, за групами
Стрибок
Нарешті довгоочікуваний :-)
Збір
Після благополучного приземлення, польового складання парашуту і доставки на базу, всі збираються для отримання посвідчення парашутиста
Отримання посвідчень
Отримання «Посвідчення парашутиста», обмін Інтернет-посиланнями на фото-відео стрибку, танці, пісні коло вогнища, п’янка ;-)
~
Перший стрибок з парашутом на аеродромі «Прогрес» — це як перша любов, яка завжди буде в вашому серці
~
СКОЛЬКИ НА ЦЕ ПІДЕ ЧАСУ
Початок передстрибкової підготовки об 11:00. Початок стрибків для усіх категорій парашутистів - за рівнем готовності з корекцією на метеоумови. Ті, хто вже здійснив стрибок, отримують книжку парашутиста із записом про виконання першого стрибку (для першоразників), або запис про черговий стрибок у свою книжку парашутиста і можуть бути вільними або дочекатися своїх нових, вже «парашутних братів і сестер».
А далі за власним розкладом, адже кругом така краса, а небо стало блакитнішим, трава зеленішою. Як правило, крайній підйом літака за 30 хвилин до заходу сонця.
ЯКІ ТИПИ ПАРАШУТІВ?
Для першого самостійного стрибку, у нас використовуються надійні військові парашути, радянського та російського виробництва, 2009 (найновіші в Україні) року випуску, розраховані на воїна десантника вагою від 45 до 110 кг. З такими ж надійними приладами, що страхують.

Основні парашути типу: Д-5с2, Д-6с4, Д1-5у, і обов'язковий для застосування з ними, можна стверджувати, кращий в світі військовий запасний парашут: З-6п

Вас підготують до стрибка з відповідним типом парашута, щось невідоме не підсунуть. Парашути проходять щорічну сертифікацію на придатність і укладаються тільки укладчиками, тобто спеціально навченими людьми, так що не ламайте голову на тему "розкриється-не розкриється". Крім того, вас чекає кілька етапів стартового огляду парашутів, що вже вдягнуті на вас.
ЩО ВДЯГТИ?
Виходячи з того, що при приземленні, Вам, як правило доведеться падати, а то и волоктися , по «безкрайніх поліських просторах» и здирати лікті й коліна, іноді й носи, що не зовсім приємно, хоча декому це додає позитивних емоцій та вражень, радимо Вам обов’язково брати з собою «змінку» або вдягати щось військове, спортивно–туристичне вбрання, що відповідає таким вимогам:

1. В ідеалі, армійські черевики с високою шнурівкою гомілки, без високих підборів.

2. Довгі рукава з манжетами, що застьобуються. Светри та інше з м’якими рукавами не годиться, але можна перемотати рукава на зап’ястях скотчем.

3. Штани, що закривають коліна.

4. Будь-які рукавички.

Закріпіть або зніміть окуляри. Якщо без власних оптичних окулярів вам не обійтися, поверх них вдягнемо спеціальні парашутні. Всього цього в нас достатньо, можна взяти в оренду, за символічну ціну. Вам також видадуть жорсткий (мотоциклетний, гірськолижний) або м'який десантний шолом.

Перед стрибком бажано: туго перебинтувати перев'язувальним або еластичним бинтом (беріть з собою) гомілку, зняти з себе ювелірні та інші прикраси, годинники з металевим браслетом, витягнути з кишень крихкі (телефон, фотоапарат), колючі (ключі), ріжучі предмети. Можете віддати на зберігання своєму інструкторові або залишайте на «старті», в нас не крадуть.

ПАМ’ЯТАЙТЕ
Влітку спекотно, а замерзнути або застудитися за час стрибку ви не встигнете. Але не збудьте(!) вдягти панаму на голову і взяти питну воду, та й побільше.
ФОТО-ВІДЕО ЗЙОМКА
На «старті», в літаку і під час виходу, вас безкоштовно знімуть і розмістять фото та відео зйомку у розділі Галерея. Все це можна буде завантажити з цього сайту, як правило через кілька днів, після редагування та завантаження для загальної роздачі. Стрибки з парашутом взагалі, а Перший особливо, дуже пам'ятна подія, для цього в клубі є і повітряні оператори, з якими можна домовитися про індивідуальну відеозйомку. Вас можуть зняти під час підготовки, в літаку, у вільному падінні або при десантуванні.

А вам не радимо брати з собою на перший стрибок фото-відео апаратуру. Це дезорганізує вас, переключить всю увагу на те, як його витягнути, як зняти і як зберегти апарат, а в результаті забути про парашут і землю, яка сильно б’є по ногах. Краще попросіть зробити це більш досвідчених.

З міркувань вашої безпеки, кріплення відео-фото обладнання на шоломи, груди, руки, ноги заборонено!

ХАРЧУВАННЯ ТА НОЧІВЛЯ
Протягом всього процесу підготовки та очікування стрибку, ви зможете харчуватися в кафе, яке знаходиться на відстані в 50 м від стартової майданчика. Гарячі то прохолодні напої там є.

Пиво та інший алкоголь тільки після стрибків! В селі Прогрес є сільмаг і кафе, повно таких закладів і на дорозі.

Душ, ночівля в приміщенні, місця для наметів.